Turismus do regionu GCC bude nadále posilovat


  • Země: AE – Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 18.03.2019

Průzkumy předpovídají, že nárůst turistů z EU směřujících do zemí GCC vzroste o plných 30 %. Nárůst bude zaznamenán mezi lety 2018 a 2023 a bude podle očekávání důsledkem nově zavedených leteckých linek, tedy konkurencí mezi jednotlivými přepravci, kdy se ceny letů stávají dostupnými pro stále širší skupiny obyvatel EU.

V současné době jde o historicky nevětší podíl turistů z EU, navštěvujících země GCC a trend bude mít vzestupnou tendenci. V regionu budou nejpreferovanějšími destinacemi SAE a Saudská Arábie, kdy jen SAE do roku 2023 navštíví dle odhadů 6,2 milionu turistů z EU, Saudskou Arábii pak 1,2 milionu, Omán 720 tisíc turistů, Bahrajn 310 tis. a Kuvajt 140 tis. turistů. Za nárůstem lze skutečně vidět nově otevřené letecké linky do členských států EU, kdy jen letecká společnost Emirates zavedla přímé lety do Londýna Stansted, Edinburghu, Lyonu a Paříže, dále pak společnost Etihad do Barcelony, Flydubai do Catanie, Soluně, Krakova, Dubrovníku, Záhřebu a Helsinek.

Letecká společnost Air Arabia zahájila letecké spojení do Prahy. V Saúdské Arábii byly zavedeny nové linky do Vídně a Malagy. Očekává se také, že i turismus obyvatel regionu GCC se v příštích letech do zemí EU zvýší, a to až o 50 procent, přičemž 6 mil. obyvatel GCC předpokládá návštěvu Evropy do roku 2023. V čele turistiky má být Saudská Arábie, kdy na 3 mil. obyvatel by mělo v roce 2023 EU navštívit. Dle odhadů by měly být nejnavštěvovanějšími státy Velká Británie, Švýcarsko a Švédsko.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: https://www.arabianbusiness.com

Souborové přílohy

Pravidelné novinky e-mailem