Ukrajina pokračuje v realizaci ambiciózního infrastrukturního programu Velká stavba

Ministr infrastruktury Ukrajiny Oleksandr Kubrakov oznámil na listopadovém kongresu Národní silniční asociace Ukrajiny, že se v rámci infrastrukturního projektu Velká stavba plánuje oprava 1400 mostů a renovace 24 000 km hlavních silnic do roku 2024.

V letech 2020 až 2021 bylo v rámci programu Velká stavba opraveno v zemi 13 000 km silnic, 520 mostů a také bylo postaveno 50 plošin pro vážení kamionů za jízdy. Rovněž tak projekt počítá do roku 2024 s výstavbou 500 km cyklostezek v největších aglomeracích a turistických centrech země.

Ilustrační fotografie

V nadcházejících letech budou realizovány následující velké infrastrukturní projekty, jako například výstavba obchvatu Kyjeva, oprava trasy M-05 Kyjev-Oděsa, M-14 Oděsa-Mykolajiv-Cherson, M-24 Mukačevo-Berehove-Lužhanka (hranice s Maďarskem) , H-08 Boryspil-Pereyaslav, obchvat města Černovice a koncesní silnice Krakovec-Lvov-Brody-Rivne.

Program Velká stavba zahrnuje rovněž tak i projekty na železnici. Do roku 2024 se plánuje propojení všech regionálních center Ukrajiny rychlovlaky Intercity, což vyžaduje elektrifikaci příslušných tratí. Do konce roku bude elektrifikováno 50 km železničních tratí. V roce 2022 se pak počítá s elektrifikací tras Dolynska-Mykolajiv-Kolosivka, Vorožba-Sumy a Žytomyr-Novograd-Volynsky.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Ukrajina.
Zdroj: https://dzi.gov.ua

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Evropa | Ukrajina | Zahraničí