Ukrajinská státní agentura Ukravtodor prezentovala tříletý plán rozvoje silničního hospodářství

Předseda ukrajinské státní agentury pro silniční hospodářství Ukravtodor Alexander Kubrakov představil tento týden plán transformace silničního průmyslu na období 2021–2023.

Alexandr Kubrakov usiluje o to, aby silniční projekty realizovány hospodárně, podle standardů zemí EU a příkladem jim byly úspěchy západních partnerů. Řada klíčových reforem bude provedena za podpory Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD).

Jedním z hlavních úkolů transformačního plánu je prevence korupčních rizik, kterým by měl předběhnout převod zadávací dokumentace do elektronické podoby, vytvoření otevřených rejstříku asfaltových závodů a betonáren, kalkulačka pro výpočet ceny práce subdodavatelů a další.

Ukravtodor dále implementuje novou strategii pro zlepšení řízení kvality, která zahrnuje aktualizaci přístupu k monitorování silnic. V nadcházejících dnech bude vyhlášeno veřejné řízení na sběr a analýzu technických údajů o stavu silnic. Agentura zároveň plánuje začít využívat mezinárodně uznávané formy smluv na největších silničních projektech, včetně FIDIC nebo NEC.

V plánu je rovněž využívat technologie BIM při navrhování infrastrukturních zařízení a v příštím roce – spuštění automatizovaného systému určení prioritních opravárenských a stavebních prací podle HDM-4.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Ukrajina.
Zdroj: https://www.ukrinform.ua
• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály
• Teritorium: Evropa | Ukrajina | Zahraničí