Zdroj: CzechTrade

Ukrajinská státní železnice obdrží od EBRD finance na obnovu a rozvoj

V rámci projektu Mimořádná podpora ukrajinských železnic obdrží ukrajinská železnice od Evropské banky pro obnovu a rozvoj finanční prostředky ve výši 200 milionů eur. Projekt přispěje k obnově a modernizaci železniční infrastruktury země.

Od začátku invaze se jedná se o druhou podporu ukrajinské železnice, kterou financuje EBRD. První projekt podpořil stabilitu společnosti v obtížném období a druhý se zaměří na prioritní investiční projekty. Doba splácení úvěru činí 15 let, přičemž se počítá s odkladem splátek do 3 let.

Ilustrační fotografie

Polovina částky úvěru, tedy 100 milionů eur, bude určená na financování kapitálových investic Ukrajinské státní železnice Ukrzaliznytsia, včetně nákupu materiálů pro obnovu železničních koridorů s Evropskou unií, jakož i obnovy vozového parku. Dalších 100 milionů eur má pokrýt financování kritických potřeb společnosti a zajistit stabilní a nepřetržitou železniční nákladní a osobní dopravu.

Projekt dále počítá s poskytnutím dotačních prostředků ve výši až 10 milionů eur na financování kapitálových investic, které přispějí k zajištění bezbariérovosti železničních stanic pro osoby s omezenou schopností pohybu, zejména instalace výtahů a ramp, nákup komunikací zařízení nebo energeticky úsporné osvětlení.

Zpracoval tým pracovníků kanceláře CzechTrade Ukrajina.
Zdroj: https://www.uz.gov.ua/ 

• Teritorium: Evropa | Ukrajina | Zahraničí

Doporučujeme