Zdroj: CzechTrade

Ukrajinská vláda bude spouštět Rozvojový fond

Začátkem května oznámila vláda Ukrajiny plán spuštění národní finanční platformy Rozvojový fond (RF). Ten bude plnit klíčovou roli při rekonstrukci Ukrajiny po ukončení války.

Rozvojový fond se zaměří na získání veřejného a soukromého kapitálu pro obnovu Ukrajiny pomocí široké škály inovativních a tradičních finančních nástrojů. Struktura fondu bude zahrnovat víceúrovňový přístup, který se zakládá na světových standardech řízení financemi a riziky. Podpora se soustředí na projekty v klíčových odvětvích ukrajinské ekonomiky, včetně energetiky, infrastruktury, zemědělství, výroby a IT. 

Ilustrační fotografie

Na základě Memoranda o porozumění mezi ukrajinskou vládou a nadnárodní investiční skupinou BlackRock budou odborníci této společnosti poskytovat poradenské služby při zakládání a fungování Rozvojového fondu. Podle prezidenta Volodymyra Zelenského se stane spuštění Rozvojového fondu významným signálem, který posílí investiční klima v zemi a umožní zahájit rychle oživení ekonomiky a zřízení nových podniků ihned po skončení aktivních bojů. Investiční výzva, které bude Ukrajina v příštích letech čelit, bude obrovská a pouze díky úzké spolupráci státního a soukromého kapitálu dokáže země získat potřebný objem financování.

Zpracoval tým pracovníků kanceláře CzechTrade Ukrajina. 
Zdroj: https://www.me.gov.ua/ 

• Teritorium: Evropa | Ukrajina | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Investiční celky

Doporučujeme