Zdroj: CzechTrade

United Airlines přidají v roce 2023 nové přímé spoje z USA do Evropy

Aerolinka United Airlines v roce 2023 posílí svoje dominantní postavení mezi americkými leteckými společnostmi s transatlantickými lety. United bude přes Atlantik létat do více destinací než všichni ostatní američtí dopravci dohromady.

Letní letový řád této společnosti pro rok 2023 zahrnuje přidání nových linek do tří měst – španělské Málagy, švédského Stockholmu a Dubaje ve Spojených arabských emirátech – a také šest dalších letů do některých z nejoblíbenějších destinací v Evropě, včetně Říma, Paříže, Barcelony, Londýna, Berlína a Shannonu.

Ilustrační fotografie

United bude příští léto létat do 37 měst v Evropě, Africe, Indii a na Blízkém východě, což je více destinací než všechny ostatní americké aerolinky dohromady. United Airlines zaznamenaly během letní turistické sezóny vrchol poptávky po cestování do Evropy, s nárůstem o 20 % ve srovnání s rokem 2019. 

Spolu s přidáním nových letů budou United létat na devíti trasách, včetně přímých letů mezi New Yorkem a Nice, Denverem a Mnichovem, Bostonem a Londýnem, Chicago a Curychem a Chicago a Milánem, stejně jako lety do čtyř destinací, které neobsluhuje žádná jiná severoamerická letecká společnost, včetně Ammánu v Jordánsku, portugalských Azor, Palmy de Mallorca, či Tenerife.

Jaké nové typy letounů nabízejí tuzemští výrobci?

Přímá letecká spojení jsou často důležitým bodem při budování obousměrných vztahů mezi USA a Českem, ať už se jedná o export, investice či obchodní cesty do USA. Praha však tentokrát v plánech United chybí. Přímé spojení v roce 2023 nabídne pouze společnost Delta, a to přímý let z New Yorku do Prahy. Tento let je pouze sezónní, zpravidla od jara do podzimu.

Zdroj: United Airlines, CNBC.
Zpracoval tým zahraniční kanceláře agentur CzechTrade a CzechInvest USA (New York).

• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Letecký průmysl

Doporučujeme