Zdroj: CzechTrade

University of Chicago spouští akcelerátor pro datovou vědu a vznikající AI startupy

Transform, nový program umístěný v Polsky Center na University of Chicago v USA, poskytuje podporu začínajícím společnostem v oblasti datové vědy a AI.

Polsky Center pro Entrepreneurship a Inovaci a Data Science Institute při Chicagské univerzitě oznámily spuštění Transform, nového akcelerátoru pro začínající společnosti, zaměřeného na průlomové technologie datové vědy a umělé inteligence.

Ilustrační fotografie

Společnost Transform, v rámci nové iniciativy Deep Tech Ventures v Polsky Center, bude poskytovat celé spektrum podpory, včetně přístupu k obchodnímu a technickému školení, mentorství v oboru, zajištění kapitálu a možností financování začínajícím společnostem, které využívají nových pokroků v oblasti datové vědy a AI.

Ve svém prvním roce se Transform zaměřuje na dvě kohorty až 10 společností. Startupy přijaté do akcelerátoru obdrží přibližně 250 000 dolarů celkových investic, včetně financování ve výši 25 000 dolarů, využití výpočetních zdrojů University of Chicago, kreditů pro Amazon Web Services a Google for Startups, pracovního prostoru na Polsky Exchange v Chicagu a přístupu k průmyslovým mentorům, technickým poradcům a talentům studentů z katedry informatiky Chicagské univerzity, Data Science Institute (DSI) a Chicago Booth School of Business.

Datová věda a umělá inteligence jsou dvě z nejvíce transformativních technologií tohoto století, s potenciálem způsobit revoluci prakticky ve všech odvětvích a oborech. University of Chicago je v srdci těchto vědeckých inovací. V posledních pěti letech katedry informatiky a statistiky přidaly více než 40 nových fakult, z nichž většina se specializuje na AI, strojové učení, datovou vědu a datové inženýrství.

Institut pro vědu o datech, který byl zahájen v roce 2021, realizuje odvážnou, inovativní vizi univerzity o vědě, o datech jako nové disciplíně. Interdisciplinární výzkum vytváří partnerství s průmyslovými, vládními a sociálními organizacemi a podporuje holistické vzdělávání v oblasti vědy o datech.

Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago, USA.
Zdroj: news.uchicago.edu