Upozornění cestujícím do Korejské republiky

Přehodnoťte nezbytnost Vaší cesty do Korejské republiky.

Od 19. března se začínají vztahovat zvláštní opatření při příletu do Korejské republiky na cestující ze všech destinací (dosud t bylo pouze z Číny, Japonska a Evropy). Opatření spočívají v měření teploty, vyplnění zdravotních formulářů, poskytnutí funkčního telefonického spojení a instalaci aplikace, přes kterou se osoby samy diagnostikují.

Dále dne 16. března 2020 zvýšila Korea cestovní doporučení/varování pro ČR a dalších 35 evropských zemí na 2. stupeň ze čtyř. Tento „yellow – travel restraint“ stupeň tak nyní mají všechny evropské země a jsou ve stejné kategorii jako Čína, Japonsko a Írán (u všech tří s výjimkou některých specificky jmenovaných oblastí).

Současně korejské Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí požádalo o odložení nekritických cest do zahraničí a dobrovolnou čtrnáctidenní domácí karanténu pro občany vracející se zpět do vlasti.

Stejně tak cestující, kteří se chystají navštívit Koreu, by měli zvážit, je-li to nezbytné ve snaze omezit další případy importace viru ze zahraničí.

Zdroj: Zastupitelský úřad Soul
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest v Soulu.

Další informace hledejte na www.businessinfo.cz/koronavirus

Pravidelné novinky e-mailem