Ceny ropy klesly v USA téměř o 3 %

Ceny ropy ovlivňuje i situace na americkém trhu práce.

Ceny ropy klesají. Dolů je tlačí příliš velké dodávky skupiny těžařských států OPEC+ a statistika z amerického trhu práce. Ta ukázala nečekaný nárůst počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti a tím i slabší oživování ekonomiky. 21. srpna vykazovala cena severomořské ropy Brent pokles o 1,3 procenta na 44,77 dolaru za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) ve stejnou dobu ztrácela 1,5 procenta na 42,29 dolaru za barel.

Organizace zemí vyvážejících ropu a její spojenci včetně Ruska, známá jako OPEC+, ve středu uvedla, že ropný trh oživuje pomaleji, než se očekávalo a že další rizika přináší prodlužující se druhá vlna epidemie. Ceny se znovu dostaly pod tlak poté, co agentura Reuters oznámila, že by někteří členové OPEC+ museli snížit produkci o 2,31 milionu barelů denně, aby stáhly nedávný přebytek na trhu.

Trhy také nepříjemně překvapila statistika o počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve Spojených státech, který se minulý týden nečekaně vrátil zpět nad jeden milion. Poptávka po pohonných hmotách je za poslední čtyři týdny meziročně o 14 procent nižší. Tendenci klesat bude mít i s končícím létem, kdy se lidé vydávají na větší vzdálenosti.

Zdroj: economictimes.indiatimes.com
Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago
• Témata: Zahraniční obchod
• Oblasti podnikání: Nerostné suroviny a polotovary
• Teritorium: Spojené státy americké