USA: Harley-Davidson Inc. sází na elektrické motocykly

Elektrické motocykly by měly pomoci zastavit pokles prodeje strojů Harley-Davidson

Harley-Davidson sází na elektrické motocykly. Důvodem je přilákání generace mladších a ekologických zákazníků a zvrátit tak klesající prodej. Problém však spočívá hlavně v ceně tohoto „super prémiového“ produktu. Stroj stojí téměř stejně jako model Tesla 3, jeho cena je 29 799 USD a zaměřuje se na trh, který ve skutečnosti neexistuje: mladí, „zelení“ a bohatí motocyklisté – začátečníci, nicméně nejvíce hromadných objednávek přichází od zkušenějších a starších jezdců, což potvrzuje 40 ze 150 obchodních zastoupení po celé zemi. 
Elegantní sportovní stroj je ve Spojených státech k dispozici od ledna. Společnosti Harley se již několik let nedaří zvýšit prodej ve Spojených státech, přičemž jeho hlavní trh představuje více než polovinu prodaných motocyklů. V roce 2018 zaznamenal Harley nejstrmější pokles prodeje za poslední 4 roky a letošní prodej se opět přiklání k poklesu. Pro hlavní sídlo společnosti v Milwaukee je těžké přilákat nové zákazníky. Pomůžou toto změnit nové elektrické motocykly?

Zdroj: https://www.reuters.com/article/us-harley-davidson-electricbike-focus/harley-struggles-to-fire-up-new-generation-of-riders-with-electric-bike-debut-idUSKBN1WM10N
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

 

Pravidelné novinky e-mailem