USA: McCormick Place ruší show z obav před koronavirem

International Housewares Association odvolává show, které se mělo zúčastnit téměř 60 000 lidí, a kteří si rezervovali více než 47 000 hotelových pokojů.

International Housewares Association (IHA) oznámila, že zruší čtyřdenní Inspired Home Show, která byla naplánována na 14. -17. března v kongresovém centru Near South Side. Obchodní skupina se sídlem v Rosemontu je první, kdo zruší událost v McCormick Place z důvodu obav nákazy koronavirem. Zrušení akce má negativní dopad nejen pro kongresové centrum, ale zejména i pro hotely v centru města, ve kterých bylo rezervováno více než 47 000 pokojů pro účastníky této akce. Poslední týdny sledujeme situaci velmi pečlivě, přičemž naším prvořadým zájmem je bezpečnost a pohoda domácího a domácího průmyslu, “uvedl ve svém prohlášení prezident IHA Derek Miller.

„Představenstvo IHA učinilo toto rozhodnutí po konzultaci se složkami průmyslu, včetně vystavovatelů a maloobchodníků. Globální povaha naší akce ve spojení s celosvětovým znepokojením ohledně propuknutí koronaviru a pokračujících cestovních omezení nám nakonec příští týden znemožní pořádat inspirovanou domácí show. “ Tento krok vyvolává otázky pro Metropolitan Pier & Exposition Authority, agenturu, která vlastní a provozuje McCormick Place,  jaké další nadcházející události mohou být zrušeny. American College of Cardiology se chystá konat vědecké zasedání a výstavu v kongresovém centru 28. – 30. března. IHA již dříve oznámila, že se neuskuteční mezinárodní veletrh Expo 2020 v McCormic Place, kterého se účastní převážně čínští dodavatelé, kvůli omezení cestování mezi Čínou a Spojenými státy. Jeho náhradní termín by měl být březen 2021.

Zdroj: www.chicagobusiness.com
Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

Pravidelné novinky e-mailem