USA – Navistar přijde díky stávce General Motors o 140 milionů dolarů


  • Země: US – Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 18.11.2019

Výrobce kamionů Navistar očekává v tomto čtvrtletí příjmy nižší o 140 milionů dolarů, důvodem je šestitýdenní stávka United Auto Workers v General Motors. Ta ovlivnila dodávku dílů do montážního závodu nákladních vozů ve Springfieldu v Ohiu a Navistar tak nebyl schopen dodat na 5 tisíc vozidel.
Zakázky zahrnovaly kombinaci vozidel Navistar a GM, včetně modelu GM Vans, nákladních vozidel třídy 4-5 a dalších užitkových vozidel. Výrobce se sídlem v Lisle dosáhl z důvodu omezení dodávek ztrátu15 milionů dolarů upraveného zisku před úroky, daněmi, odpisy a amortizací.
Společnost Navistar vykázala ve třetím čtvrtletí 2019 tržby ve výši 3 miliard USD a čistý příjem ve výši 156 milionů USD. Akcie se uzavřely na 32,80 dolarů. Stávka GM byla ukončena na konci října, když členové odboru ratifikovali novou smlouvu. 1500 zaměstnanců závodu v Ohiu zastavilo výrobu 23. září a pokračovalo 4. listopadu. Očekává se, že se příjmy společnosti Navistar za rok 2019 budou pohybovat kolem 11,25 miliardy USD a upraveny EBITDA kolem 875 milionů USD, což je jejich nejnižší hodnota.

Zdroj: https://www.chicagobusiness.com/manufacturing/gm-strike-costs-navistar-140-million
Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

 

Souborové přílohy

Pravidelné novinky e-mailem