USA předpokládá zvýšení kapacity solární energie o 33 %

V USA stoupá poptávka po solární energii. Jen letos se zvýší zhruba o třetinu.

Počet nových solárních zařízení by se měl v USA během letošního roku zvýšit o třetinu. Poptávka ze strany veřejných služeb po energii bez obsahu uhlíku prudce stoupá. Podle zprávy Americké asociace solárního průmyslu a energetické výzkumné firmy Wood Mackenzie bude letos v solárním průmyslu nainstalováno 18 GW, což je dostatečná kapacita k na napájení více než tří milionů domácností.

Očekává se, že silná poptávka podnítí státní zájmy v oblasti obnovitelné energie a sníží náklady na solární energii. Rizika pro střednědobý a dlouhodobý růst v tomto odvětví však zahrnují zvýšené kapitálové náklady v důsledku slabých trhů, sníženou poptávku komerčních a průmyslových zákazníků, kteří nyní zažívají finanční potíže, a zpoždění v plánech zadávání veřejných zakázek.

Společnost SEIA snížila pětiletý výhled solární instalace přibližně o tři procenta na 113 GW, přičemž uvedla značnou nejistotu způsobenou pandemií. Solární energie dosáhla v prvním čtvrtletí zvýšení o 40 % na rozdíl od zemního plynu a větrné energie.

Zdroj: www.reuters.com
Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

Pravidelné novinky e-mailem