USA schválily sankce proti české krypto burze kvůli údajným útokům ransomware

Bidenova administrativa v uvalí sankce proti kryptoměnové burze kvůli její údajné roli při umožnění nelegálních plateb z útoků ransomware.

Agentura Reuters uvádí, že ministerstvo financí USA (The Treasury Department) obviňuje Suex OTC, s.r.o. z napomáhání transakcím zahrnujícím nezákonné výnosy z nejméně osmi variant ransomwaru. Je to jejich první takový krok proti virtuální měnové burze kvůli aktivitě ransomwaru.

„Burzy jako Suex jsou klíčové pro schopnost útočníků těžit zisky z ransomware,“ řekl náměstek ministra financí Wally Adeyemo v rozhovoru s novináři. „Dnešní akce je signálem našeho záměru odhalit a narušit nezákonnou infrastrukturu napomáhající těmto útokům.“

Hackeři používají ransomware k zablokování systémů, které pak kontrolují např. fakturaci v nemocnicích až po výrobu v továrnách. Tito hackeři odblokují systémy až po obdržení tučných plateb, obvykle placených v kryptoměně. Ministerstvo financí USA uvedlo, že analýza známých transakcí Suexu ukazuje, že více než 40 % z nich zahrnovalo nezákonné aktéry. Suex OTC je soukromá společnost se sídlem v České republice.

Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade USA.
Zdroj: www.cybernews.com
• Oblasti podnikání: Investice | Software a ICT služby