USA: Společnost United Airlines se chystá propustit polovinu zaměstnanců

Vzhledem k tomu, že ve většině států USA roste nákaza koronavirem, propouštění jsou známkou ponurého výhledu pro letecké společnosti a cestovní ruch

Společnost United Airlines se chystá doručit oznámení  o propuštění 36 000 zaměstnancům – téměř polovině zaměstnanců v USA. Výhled na zotavení v letecké dopravě se v posledních dvou týdnech zhoršil, protože v některých státech USA byly zavedeny nové požadavky na karanténu. UA uvedli, že stále doufají, že omezí počet říjnových propouštění tím, že nabídnou zaměstnancům předčasný odchod do důchodu.

Oznámení zasílaná zaměstnancům tento měsíc jsou určena k tomu, aby vyhověla 60dennímu varování před hromadným snížením počtu pracovních míst. Mezi ně patří 15 000 letušek, 11 000 pracovníků zákaznických služeb, 5500 pracovníků údržby a 2 250 pilotů.
Svaz letušek a další pracovní skupiny leteckých společností lobují v kongresu, aby schválil dalších 25 miliard dolarů na ochranu pracovních míst do příštího března. Propouštění se týká 45 procent amerických zaměstnanců letecké společnosti UA. Dalších 1300 vedoucích a podpůrných pracovníků by mělo být propuštěno k 1. říjnu, uvedla společnost.

Včetně zahraniční zaměstnává United Airlines asi 95 000 pracovníků. Od 1. března do poloviny dubna se letecká doprava propadla asi o 95 procent. Počet leteckých cestujících v USA byl o víkendu 4. července nejvyšší od poloviny března, ale oproti minulému roku byl stále o 70 procent nižší.

I vedení ostatních leteckých společností předpovídá, že jejich společnosti budou mít od října mnohem menší počet zaměstnanců. Společnost Delta Air Lines nedávno oznámila, že chystá oznámení o propuštění více než 2500 ze 14 000 pilotů.

Zdroj: patch.com 
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago

Pravidelné novinky e-mailem