USA věnují 2,7 milionu dolarů guatemalským podnikatelkám

Spojené státy americké oznámily, že podpoří částkou 2,7 milionu dolarů malé a středné podniky ve vlastnictví žen z Guatemaly.

Americké velvyslanectví v Guatemale uvedlo v tiskové zprávě, že finanční prostředky poputují více než 400 malým a středním podnikatelkám prostřednictvím Agentury Spojených států pro mezinárodní rozvoj. Agentura bude spolupracovat s těmito malými a středními podniky při hledání nových trhů pro jejich produkty, posílení jejich finančního řízení a zlepšení jejich přístupu k finančním zdrojům. 

Podle informací poskytnutých Americkým velvyslanectvím v Guatemale bude projekt prováděn ve spolupráci s partnery, jako je například Walmart Střední Amerika, s cílem propojit podnikatelky s globálními dodavatelskými řetězci. 

Cílem globální americké iniciativy pro rozvoj a prosperitu žen je pomoci 50 milionům žen v příštích pěti letech. Americký velvyslanec v Guatemale, uvedl, že tento fond pomůže ženám podnikatelkám překonat finanční překážky a umožní růst jejich podniků, zvýšení příjmů a vytvoření pracovních příležitostí pro celou jejich komunitu.

Tímto krokem by USA chtělo přispět i k řešení chudoby v zemi. Podle oficiálních údajů a mezinárodních organizací žije 59 % ze 16 milionů obyvatel Guatemaly v chudobě, tato čísla se zvyšují i kvůli aktuální pandemii covidu-19. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Economista
• Oblasti podnikání: Investice | Maloobchod