Úspěch české expozice na veletrhu New Zealand National Fieldays 2018

Celkem pět českých společností se podílelo na úspěchu české národní expozice na novozélandském zemědělském veletrhu Fieldays, který se konal 13.–16. června 2018. Návštěvníci měli jedinečnou možnost se posadit do kokpitu letounu Bristell, vyšplhat na ovládací plošinu silážního lisu EURO BAGGING nebo se projet po dráze na elektrických motorkách Kuberg.

Na největší farmářský veletrh Nového Zélandu, který je také největší agrární akci na jižní polokouli, letos zavítalo přes 130 000 návštěvníků a více než 1 000 vystavovatelů, mezi kterými bylo i pět českých společností. Společný stánek České republiky na veletrhu byl organizován za podpory Generálního konzulátu ČR v Sydney, Ministerstva zemědělství ČR a zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Sydney.

Česká expozice upoutala návštěvníky hned po jejich příchodu na veletrh. Všem, kteří přicházeli branou č. 2, se ihned po vstupu naskytl pohled na české stroje. Ostatní návštěvníky, kteří přišli branou č. 1, na expozici pomohla nalákat inzerce ve veletržním katalogu a expozice si získala pozornost také mnohých náhodných kolemjdoucích.

Přímo z výroby v moravských Kunovicích byl na veletrh přivezen letoun Bristell od společnosti BRM Aero, s.r.o. Letadlo bylo bezesporu jednou z největších atrakcí veletrhu. Precizní práci českých konstruktérů obdivovali nejen piloti, ale také majitelé leteckých škol a farmáři. K popularitě stroje na veletrhu přispěla také rozsáhlá propagace novozélandským distributorem a skutečnost, že se jednalo o jediné vystavované letadlo na veletrhu.

Dalším strojem, který svojí mohutnou konstrukcí přilákal velké množství návštěvníků, byl silážní lis společnosti EURO BAGGING, s.r.o. Tento desetitunový stroj nadchl nejednoho farmáře a za velký úspěch mise lze považovat nalezení distributora, který se nově bude starat o dovoz strojů na Nový Zéland. Nalezený partner patří k nejvýznamnějším a nejrespektovanějším importérům a distributorům na novozélandském trhu a jeho zájem svědčí o vysoké kvalitě stroje.

Celé rodiny s dětmi pak přilákal stánek s elektrickými motorkami společnosti Kuberg s.r.o. Malí i velcí návštěvníci měli možnost se na motorkách projet a zástupce Kubergu pro Nový Zéland považuje proběhlá jednání za velmi úspěšná.  

Společnosti Lučební závody Draslovka a.s. Kolín na veletrhu propagovala svůj přelomový fumigační přípravek EDN a další produkty ze svého portfolia. Na stánku byli zástupci australské pobočky firmy.

Společnost DAKR spol. s r.o. pak za pomocí katalogů a videí propagovala své malé zahradní a zemědělské stroje, které vynikají svojí modularitou – lze k nim připojit velké množství volitelného příslušenství.

Veletrh rozšířil povědomí o České republice jako o zemi šikovných konstruktérů, inovativních nápadů, špičkových technologií a kvalitních výrobků s tradicí. Posílení vzájemnému obchodu s českými společnostmi nahrává také plánovaná dohoda o volném obchodu mezi Evropskou unií a Novým Zélandem.

O zájmu o české produkty svědčí také zájem médií, která se obrátila na vedoucího kanceláře CzechTrade v Sydney s žádostmi o rozhovor.

Zdroj: https://fieldays.co.nz/
Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.

Pravidelné novinky e-mailem