Už neuvěřitelných 100 let fungují diplomatické vztahy mezi ČR a Mexikem

Československo a Mexiko formálně navázaly diplomatické vztahy v roce 1922. MZV ČR a ZÚ Mexiko připravily k této příležitosti výstavu mapující počátky a vývoj diplomatických vztahů těchto zemí.

V Mexiku proběhlo slavnostní představení výstavy 100 let diplomatických vztahů České republiky a Mexika dne 31. května 2022 v historických prostorách Diplomatické akademie Mexika – Institutu Matíase Romera při příležitosti návštěvy delegace Senátu Parlamentu ČR. Zahraniční kancelář CzechTrade Mexiko byla na této akci přítomná.

Ilustrační fotografie

Zároveň se dne 2. června 2022 za spolupráce Zastupitelského úřadu Mexiko, krajanské Asociace Tomáše G. Masaryka a radnice městské části Magdalena Contreras – San Jerónimo Lidice uskutečnil tradiční pietní akt k uctění památky obětí Lidické tragédie. Akce se koná každý rok na náměstí Lidice.

Kulatých 100 let diplomatických vztahů značí pevné přátelství mezi Českou republikou a Mexikem, které podporují i bohaté obchodní aktivity. Od vstupu České republiky do EU se český export do Mexika zvýšil více než 10x. Za rok 2021 Česká republika do Mexika vyvezla zboží v hodnotě 17 miliard korun.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.

• Oblasti podnikání: Obchod
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí