V Bulharsku se představily české bezpilotní prostředky a technologie

Dne 13. října 2021 se konala jednodenní předváděcí akce věnovaná bezpilotním prostředkům a technologiím, jež vyrábějí české firmy Free Horizons, MODELÁRNA LIAZ a PRIMOCO UAV.

Akce byla určena především zástupcům ministerstev vnitra a obrany a jejich podřízených složek, dále představitelům podnikatelských asociací a bulharských firem. V rámci akce proběhla živá ukázka dronu a inovativních technologií, na večerním koktejlu v prostorách velvyslanectví pak byly představeny všechny výše uvedené firmy.

Ilustrační fotografie | FEL ČVUT

Spolupráce v obranném a bezpečnostním průmyslu patří mezi prioritní oblasti působení českých firem na bulharském trhu. Podnětem je jednak potenciál českých výrobců a exportérů, tak i s ohledem na potřebu modernizovat a kvalitně vybavit bulharskou armádu a bezpečnostní složky.

Velvyslanectví ČR v Sofii se povedlo dosáhnout souhlasu s uskutečněním prezentace bezpilotních prostředků a technologií z produkce českých firem Free Horizons, MODELÁRNA LIAZ a PRIMOCO UAV s živou ukázkou v objektu Ministerstva vnitra. 

Digitrony slaví comeback. Český startup uspěl s technickou stavebnicí

Živé ukázky v objektu ministerstva vnitra se zúčastnilo na čtyřicet představitelů tohoto silového resortu z různých podřízených složek, např. policie, pohraniční stráže, speciálních jednotek, hasičů, jakož i přímo z řad ministerstva obrany. Značný zájem mezi účastníky vyvolala prezentace firmy Free Horizons a její bezpilotní prostředky s unikátním řešením v podobě napájecí stanice a funkce Follow me (Následuj mě), díky níž může dron připojený k napájecí stanici na korbě vozidla nebo palubě lodi autonomně následovat trasu dopravního prostředku a monitorovat třeba pozemní hranici nebo pobřeží.

Pokračovaly krátké prezentace všech českých firem pro bulhraské partnery, z nichž nejvýše postaveným byl zástupce náčelníka Generálního štábu Bulharské armády generálporučík C. Stojkov. Také tyto prezentace proběhly za zvýšené pozornosti a zájmu hostů, kteří využili přítomnosti českých firem a diskutovali s nimi o detailech výrobků i možné spolupráci.

Zdroj: https://www.novinite.bg
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bulharsko.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Bulharsko | Evropa | Zahraničí