V Chile budou jezdit nové čínské vlaky na lince Santiago – Chillán

Chilské národní dráhy EFE potvrdily dodávku nových vlakových souprav od čínského výrobce CRRC. Jedná se o 6 souprav konstruovaných pro rychlost 160 km/h. Budou používány na trase Santiago – Chillán, jejichž infrastruktura se modernizuje.

Je to již podruhé, co se Chile rozhodlo koupit vlakové soupravy z Číny. Všech šest vlakových souprav bude bimodálních s napájecím systémem 3 kV DC a dieselovým motorem.

Nejvyšší povolená rychlost vozů bude 160 km/h a každý vůz bude moci pojmout až 250 cestujících. Samozřejmostí je plně automatizovaná obsluha, jako je automatické otevírání dveří, klimatizace, jídelní vozy, wi-fi, aj. Výroba vlaků by měla započít v těchto měsících a jejich dodání do Chile je plánováno na rok 2022.

Podle aktuálních plánů by měly být nové soupravy nasazeny do provozu v roce 2023. Celková investice včetně zprovoznění je ve výši 70 milionů USD. Kromě nových vlakových souprav Chile připravuje také modernizaci vlakových tratí v délce 90 km a rekonstrukci 12 stanic. Tyto kroky by měly zkvalitnit a zrychlit vlakovou dopravu na úseku Santiago – Chillán.

Zdroj: En El Subte
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Santiago de Chile
• Oblasti podnikání: Doprava, logistika | Investice
• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí