V Chile se představují jedinečná česká řešení pro těžební průmysl

Zahraniční kancelář CzechTrade Chile ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky zahájila v pondělí 21. března týdenní technologickou misi zaměřenou na těžební průmysl, především pak na povrchovou a hlubinnou těžbu nerostů, inovativní řešení pro moderní doly, ekologizaci provozů a odstraňování škod způsobených těžební činností.

Této mise se účastní 14 českých firem. Specializují se na technologie v těžebním průmyslu a své produkty exportují do celého světa. Pětidenní nabitý program je plný schůzek s významnými chilskými společnostmi v těžebním průmyslu.

Ilustrační fotografie

První den bylo na programu představení jednotlivých firem a seznámení se zástupci sdružení pomáhající v rozvoji projektů a inovativních řešení Centro Nacional de Pilotaje de Mineras. V úterý skupina více než dvaceti zúčastněných Čechů úspěšně absolvovala B2B jednání se zástupci místních firem, které mají zájem o spolupráci při dovozu a distribuci českých výrobků a služeb na chilském trhu. Schůzkám asistovala Asociace průmyslových dodavatelů do těžebního průmyslu (APRIMIN). Následovalo jednání v Národní organizaci těžebního průmyslu v Chile (SONAMI).

Ve středu 23. března je na programu jednání s významnou národní těžební společností CODELCO a poté přesun na sever Chile, který je nejdůležitějším regionem v těžebním průmyslu. Zde je plánováno setkání s Asociací průmyslových firem ve městě Antofagasta (AIA), a díky B2B jednáním budou moci české firmy nalézt obchodní příležitosti i v tomto regionu. Páteční jednání proběhnou zpátky v hlavním městě Santiagu, a to s organizací CORFO a jednou z největších mezinárodních těžebních firem Anglo American.

Mise probíhá do soboty 26. března 2022, kdy se účastníci mise vracejí zpět do České republiky.

Díky pečlivě připravené misi bude vytvořen velmi dobrý základ pro rozvoj budoucí spolupráce mezi českými a chilskými společnostmi a zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Santiago de Chile pokračuje v aktivní pomoci všem zájemcům o byznysovou spolupráci.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Chile
SOFOFA_2.jpg
SONAMI.jpg
Spolecensky-vecer-na-Velvyslanectvi.jpg

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí