V Chile vyroste sportovní park z plastových láhví

Celý nápad vznikl v závislosti na zlepšení úrovně zpracování plastů a třídění v Chile.

Podle dostupné studie je v Chile recyklováno pouze 24 % z 324 tisíc tun plastů. Proto se lidé snaží najít alternativy, jak tyto plasty zpracovávat. Iniciativa „Juntos por el Parque“ je projekt patřící pod plán Chile Sin Basura 2040, který společně se školami a obyvateli jednotlivých čtvrtí, chce vytvořit sportovní park jehož vybavení bude zkonstruováno z plastových láhví sesbíraných v Santiagu de Chile. Celkem se jedná o 5 000 eko-láhví.

Celý nápad vznikl v závislosti na zlepšení úrovně zpracování plastů a třídění v Chile, které je v tomto ohledu nejhorší z celé Latinské Ameriky. Zapojit se mohou všechna sousedství části Cerrillos. Park by měl být prvním svého typu. Nacházet by se měl v již existujícím parku Bicentenario, v oblasti čtvrti Cerrillos. Stane se místem pro setkávání a sport.

Použito bude hned několik typů eko-láhví naplněných dalším odpadem. Použít se samozřejmě mohou plastové obaly z tyčinek, rýže, sladkostí, aj. Pro snadnější sběr těchto plastů na výstavbu parku budou k dispozici mobilní vozíky v nejrůznějších částech města, jako jsou školy, parky a supermarkety, které mají za úkol sesbírat kolem 5 000 láhví. O zpracování takto vysbíraného odpadu se postará společnost Revalora. Ta vytvoří základní výrobek pro pozdější zpracování. Design parku obstará společnost Deporte Libre, která se již podílela na projektech jako Parque Escalada Los Silos, Plaza Escalada del Cerro 18 v Lo Barnechea nebo Skatepark Chuyaca de Orosno a Plaza Deporte Libre de Pirque.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade
Chile
Zdroj: El Mostrador
• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí