Zdroj: CzechTrade

V Chile vzniká nový větrný projekt

Enel Green Power Chile, dceřiná společnost holdingu Enel Chile, zahájila výstavbu větrné elektrárny La Cabaña. Ta se bude nacházet v regionu Araucanía.

Investice je odhadována na 190 milionů dolarů. Jedná se o elektrárnu s instalovaným výkonem 105,6 MW, která bude doplněna o systém umožňující skladování energie, a to prostřednictvím lithium-iontových baterií (BESS 34,3 MW). 

Ilustrační fotografie

La Cabaña je součástí portfolia projektů zaměřených na obnovitelné zdroje, jejichž prostřednictvím bude podpořen probíhající proces dekarbonizace. V La Cabaña bude instalováno 22 větrných turbín, každá s výkonem 4,8 MW. Společnost se chystá zaměstnat pracovní sílu, která už má zkušenost s výstavbou elektráren na obnovitelné zdroje, a to 450 lidí.

Zahájení výstavby tohoto projektu podporujeme energetickou transformaci a vytváříme nové generace elektráren založené na využívání energie z obnovitelných zdrojů. Jedná se o první větrný projekt společnosti Enel Chile, který zároveň zahrnuje systém skladování energie.

Kancelář CzechTrade Chile pomáhá českým firmám, které mají zájem o obchodní spolupráci s chilskými subjekty v sektoru energetiky. Aktuální projekty sledujte na webu agentury CzechTrade.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chile.
Zdroj: Diario Financiero

• Oblasti podnikání: Energetika
• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí