V Británii vznikne nová výroba baterií do elektromobilů

Plán na výstavbu nového výrobního provozu na produkci baterií v Coventry byl potvrzen a obdržel stavební povolení. Výstavba by měla zásadním způsobem podpořit ekonomiku regionu a vytvořit až 6000 nových pracovních míst.

Projekt The West Midlands Gigafactory bude stát 2,5 miliardy liber. Nová výroba baterií bude vystavěna na ploše letiště ve městě Coventry v anglickém Midlands.

Ilustrační fotografie

Za celým projektem stojí město Coventry, Coventry Airport a vládní institut Advanced Propulsion Centre, který má k dispozici miliardu liber na podporu projektů tohoto typu. Na základě stavebního povolení je nyní jejich úkolem nalákání investorů z řad globálních automobilek.

Nová výroba by měla mít rozlohu 530 000 m2 a roční výrobní kapacitu 60 GWh. Mimo jiné bude celá výroba poháněna ze stoprocentně obnovitelných zdrojů energie skrze solární panely a větrné turbíny. Lokalizace je velmi strategická vzhledem k sousedství s UK Battery Industrialisation Centre, které je největším R&D centrem na vývoj baterií v Británii.

Magazín Český export a podnikání je online na webu exportmag.cz

Otevření je plánováno na rok 2025. Pokud projekt uspěje, bude se spolu s výrobou Nissanu v Sunderlandu a start-up firmou Britishvolt v Blyth jednat o třetí výrobní centrum baterií, které podpoří nastupující elektromobilitu ve Velké Británii.

Zdroj: Autocar
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Evropa | Velká Británie | Zahraničí