Zdroj: CzechTrade

V Gruzii roste zájem o nemovitosti v hlavním městě

Nemovitosti, stavebnictví – prezentace CzechTrade v Gruzii. V Tbilisi výrazně rostou ceny nemovitostí, především ve vyšším cenovém segmentu.

Pouze za září byl registrován 27% nárůst obchodních transakcí s nemovitostmi, ve faktickém vyjádření se jedná o 3 800 smluv. Zájem je především o nemovitosti v novostavbách. V tomto segmentu se v září jednalo o 29% nárůstu ve srovnání s analogickým obdobím z roku 2021.

Ilustrační fotografie

V případě obchodních transakcí na sekundárním trhu nemovitostí se jednalo o nárůst o 27 %. Trh obytných nemovitostí vyrostl v gruzínské metropoli za poslední rok o 42 %, ve finančním vyjádření se jedná o 196 milionů dolarů. Průměrná cena nových bytů v širším centru hlavního města se za poslední rok zvýšila o 16 %, na periferii Tbilisi o 11 %.

Mnohé byty v novostavbách se prodávají v hrubém stavu dokončení, kdy je třeba nemovitosti dodělat např. omítkami, elektro a vodoinstalací, topením, sanitární keramikou a podobně. Vzrostl i zájem o potřebné dokončovací materiály.

V Gruzii se vyrábí pouze zlomek požadované produkce, většina pochází ze zahraničí, což skýtá možnosti pro nové dodavatele stavebních materiálů. Zahraniční kancelář CzechTrade se sídlem v Tbilisi tyto trendy sleduje a v této souvislosti připravuje podpůrné akce pro české výrobce a dodavatele. 

Zpracoval: kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Gruzie.
Zdroj info: News Georgia

• Oblasti podnikání: Investice | Stavebnictví a stavební materiály
• Teritorium: Asie | Gruzie | Zahraničí

Doporučujeme