V hlavním městě Hondurasu pomáhá vláda zemědělcům s prodejem jejich produkce

Rozšíření bezpečnostních opatření pro zemědělce v Hondurasu zahrnuje také povolení, které umožňuje držiteli volně a bez rizika cestovat ve vymezené vzdálenosti od svého bydliště.

Opatření je podle Zemědělského úseku Ministerstva zemědělství a chovu hospodářských zvířat přínosem pro přibližně 102 producentů zemědělských výrobků, kteří působí v hlavním městě a jeho okolí. Nová vyhláška zahrnuje také další malé zemědělské producenty, kteří pěstují své plodiny v komunitách Francisco Morazán, Intibucá, Guinope, El Paraíso a Ocotepeque. Ministerstvo se snaží zefektivnit bezpečnostní a hygienická opatření a zajistit také bezpečnostní doprovod pro zemědělce, aby tak mohli snadněji prodávat ve větších městech přímo ze svých vozidel.

V Tegucigalpě je navíc propagována donáška zemědělských produktů do domu, zejména pro ty, kteří v současné situaci nemohou navštěvovat trh  Ahorro Ferias el Lempirita. Trh Lempirita se nachází v hlavním městě v komplexu José Simón Azcona, známý spíše pod názvem Villa Olímpica. Vznikl v rámci iniciativy Del Campo a la Mesa, která má za cíl čelit spekulativní vlně cen potravin a ostatních základních výrobků. Trh funguje od roku 2018. Toto tržiště je v současnosti uzavřeno, a proto se snaží prodejci kontaktovat své zákazníky a dodávat jim základní druhy zeleniny, jako pažitku, rajče, chilli papričky, okurky či ayotu v rámci nového opatření s donáškou do domu.

Iniciativou prodeje ve městech zemědělské komunity nabízejí pouze 30 % své produkce spolu s dalšími 10 až 15 %, které dříve dodávali do supermarketů, zbytek sklizně nelze za současné situace nabízet. Iniciativa není finálním řešením. Zemědělský úsek Ministerstva zemědělství a chovu hospodářských zvířat vyjádřil podporu producentům, kteří pěstují i nadále plodiny a prodej přizpůsobují situaci na trhu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: La Tribuna

Pravidelné novinky e-mailem