Zdroj: CzechTrade

V Japonsku je předplatné ojetin výhodnou alternativou oproti nákupu vlastního vozu

Dlouhé čekací lhůty na dodání nových vozů a kratší minimální doba smlouvy při srovnání s běžným leasingem přispívají ke stále rostoucí popularitě předplatitelských služeb nabízející ojeté vozy v Japonsku.

Různé předplatitelské služby na bází pravidelných měsíčních poplatků zažívají v posledních letech velký boom a nejinak je tomu i v Japonsku. Téměř dvounásobnému růstu a vysoké oblibě u zákazníků, a to především v řadách mladších generací, se pak v loňském roce těšila služba Carmo-kun od společnosti Nyle Inc.

Ilustrační fotografie

Ta svůj systém předplatného, kdy si zákazník za pravidelný poplatek od 2000 korun měsíčně a výše může zapůjčit vybraný model ojetého automobilu, uvedla na trh sice již v roce 2018, výrazný úspěch zaznamenala až díky předloňské čipové krizi, jež výrazně prodloužila dodací lhůty nových vozů, a loňskému všeobecnému růstu cen, jež donutil zákazníky hledat nové, levnější varianty při nákupu nového vozu.

Vedle rychlé dodací doby, kdy je vybraný vůz zákazníkovi doručen do 4 dnů, a výhodné ceny si předplatitelé pochvalují výhodnou délku minimální doby smlouvy. Zatímco v případě leasingu je minimální doba smlouvy stanovena na 3 roky a více, uživatelé předplatného Carmo-kun se mohou již po roce rozhodnout automobil vrátit bez penále. Služba je tak ideální pro mladší řidiče, kteří nejsou při zapůjčení automobilu zatížení dlouhodobými splátkami.

Světelný tunel nebo les ze skla. Česká svítidla září za mořem i v Arábii

Na úspěch předplatného Carmo-kun se snaží reagovat i tradiční výrobci automobilů. Obdobné služby vloni uvedly na trh Suzuki Motor a Kinto (leasingová společnost patřící pod Toyoto Motor). Ostatně dle agentury JMA Research Institute by se do roku 2025 hodnota celého trhu měla vyšplhat až na hodnotu 50 miliard jenů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře agentur CzechTrade a CzechInvest Japonsko.
Zdroj: Mainichi

 

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl | Doprava, logistika
• Teritorium: Asie | Japonsko | Zahraničí

Doporučujeme