V Jižní Africe by se brzy mohla začít používat nová technologie využívající otisky prstů

V JAR by se mohl využívat software, který dokáže bezkontaktně snímat otisky prstů.

Jihoafrická rada pro vědecký a průmyslový výzkum (CSIR) vyvinula bezkontaktní biometrický software, který detekuje vzory na barevných fotografií otisků prstů. Momentálně hledá partnery z privátního i soukromého sektoru.

Technologie využívající biometrické údaje (otisky prstů, ověřování hlasem nebo rozpoznávání obličeje) se neustále vyvíjejí a v dnešní době, kdy se nejvíce cílí na využívání bezkontaktního prostředí, aby lidé nešířili Covid-19, je po nich poptávka. Skenery je totiž potřeba udržovat čisté, aby byla zajištěna jejich optimální funkčnost, ale časté dezinfikování způsobuje problémy. A právě časté čištění je pracným a neefektivním řešením.

Biometrický systém VeristicPrint od CSIR je bezkontaktní softwarové řešení pro rozpoznávání otisků prstů, které umožňuje jakémukoli digitálnímu zařízení (smartphone, webkamera) fungovat jako snímač otisků prstů. Jednoduše řečeno, otisk prstů se získá i bez fyzického kontaktu. Tento software lze integrovat do webových portálů i mobilních aplikací. Dokáže určit jedinečný vzor otisku prstu i z fotografie, která byla pořízena v kvalitě pouhých 5 megapixelů. Systém je také schopen získat otisky prstů již od 6-ti týdenních dětí. Data mohou být ukládána do fyzického serveru nebo do cloudu. Software dále umožňuje šifrování uložení otisků prstů, čímž se zvyšuje ochrana dat.

Zpracoval kolektiv pracovníků ZK CzechTrade v JAR.
Zdroj: businesstech.co.za

• Témata: Ekonomika ve světě