V Jižní Koreji se bude ve druhé polovině roku 2021 jednat o energetických strategiích

Očekává se, že politické strany v Jižní Koreji zaujmou odlišné postoje k odstranění jaderné energie z energetického mixu.

energetika.jpgPočínaje druhou polovinou roku 2021 se očekává, že se před nadcházejícími korejskými prezidentskými volbami objeví řada nových ohlášení ohledně strategií v oblasti jaderné, uhelné i obnovitelné energie. I když by se všechny vládnoucí a opoziční strany měly zasazovat o snížení závislosti země na CFPP a rozšíření pronikání obnovitelné energie (včetně vodíku), očekává se, že zaujmou odlišné postoje k odstranění jaderné energie z energetického
mixu.

Obě hlavní strany se shodly na obnovitelné energii/fosilních palivech

V roce 2017, v době 19. prezidentských voleb v Koreji, se vládnoucí a hlavní opoziční strany z velké části shodly na podpoře obnovitelné energie a  omezování uhelných elektráren (CFPP). Zatím se zdá, že kandidáti na prezidenta ze dvou hlavních stran mají stejné názory, co se týče obnovitelné energii a fosilních paliv, zejména s ohledem na dnešní globální energetické trendy. 

Objevují se různé názory na plány na ukončení provozu jaderné energie

Na rozdíl od minulých prezidentských voleb se vládnoucí a opoziční strany budou u příštích prezidentských voleb ubírat odlišnými směry, co se týče postupného vyřazování jaderné energie. Kandidáti z vládnoucí strany se pravděpodobně budou držet své stávající politiky vyřazování jaderné energie, zatímco kandidáti z opoziční strany budou pravděpodobně proti tomu, aby byla Korea bez jaderné energie. 

Bez ohledu na to, jak se bude vyvíjet korejská politika jaderné energie, projekty jaderných elektráren v zahraničí nebudou ovlivněny. Jednalo by se pravděpodobně o zakázky v Egyptě, Česku, Polsku a Saúdské Arábii. Očekává se totiž, že Korea získá poprvé za deset let od svého projektu jaderné elektrárny Barakah v SAE v roce 2010 další zakázku na zámořskou jadernou elektrárnu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest Soul.
Zdroj: Business Korea
• Oblasti podnikání: Ostatní
• Teritorium: Korejská republika