Zdroj: CzechTrade

V Kazachstánu byla vytvořena ekonomická zóna G4 City

Nařízením vlády na období do roku 2048 byla v regionu Almaty vytvořena speciální ekonomická zóna G4 City s rozlohou 30 tisíc hektarů.

Nachází se severně od Almaty podél 80kilometrové dálnice A3 z Almaty do Konaevu a na jejím území je zaveden zvláštní právní režim.

Ilustrační fotografie

Očekává se, že ekonomická zóna poskytne příznivé klima pro přilákání domácích i zahraničních investic pro vytvoření integrovaného města G4, což dá nový impuls k rozvoji celého regionu.

Do roku 2048 se tedy v rámci speciální ekonomické zóny plánuje přilákat asi 3,7 bilionu tenge investic; vyrábět zboží a služby za více než 17 bilionů tenge; vytvořit na 60 tisíc pracovních míst.

Podle koncepce rozvoje města G4 se bude integrované město skládat ze čtyř tematických oblastí, kterými jsou Gate City – obchodní a finanční centrum; Golden District – vzdělávací a lékařské centrum; Growing District – inovačně-průmyslové a obchodní a logistické zóny; Zelená čtvrť je turistickým seskupením. Předpokládá se, že v G4 City bude žít až 2,2 milionu lidí.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kazachstán.
Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz

• Oblasti podnikání: Investice
• Teritorium: Asie | Kazachstán | Zahraničí

Doporučujeme