Zdroj: CzechTrade

V Kazachstánu má být do roku 2026 postaveno pět hraničních uzlů

Budou zajišťovat spolupráci při skladování, zpracování a výrobě zboží. Vybudování nových pohraničních uzlů do roku 2026 oznámilo Ministerstvo obchodu a integrace Kazachstánu.

V regionu Zhambyl na hranici s Kyrgyzstánem vznikne průmyslový obchodně-logistický komplex. V oblasti Turkestánu, na hranici s Uzbekistánem, se nachází Mezinárodní centrum pro průmyslovou spolupráci Střední Asie (ICBC). V oblasti Západního Kazachstánu, na hranici s Ruskem, se plánuje vybudovat přeshraniční obchodní centrum Eurasie. Kontejnerový Kaspický uzel se objeví v regionu Mangistau a na hranici s Čínou vyroste hraniční komplex Khorgos Knot.

Ilustrační fotografie

Činnost obchodních a logistických uzlů bude směřovat k zajištění průmyslové spolupráce v oblasti skladování, zpracování, výroby nového zboží a jeho dalšího prodeje s integrací do mezinárodních komoditních distribučních systémů.

Dále budou poskytovat služby krátkodobého skladování, logistiku, pronájem obchodních míst, předprodejní přípravu, konsolidaci a přerozdělení zboží po velkoobchodních šaržích, nakládku a vykládku, rozvoj transkontinentální nákladní dopravy. Předpokládá se, že přeshraniční uzly pokryjí exportní potenciál podniků v regionech Kazachstánu.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kazachstán.
Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál. www.kapital.kz

• Oblasti podnikání: Obchod | Ostatní
• Teritorium: Asie | Kazachstán | Zahraničí