Zdroj: CzechTrade

V Kolumbii proběhl stavební veletrh ExpoCAMACOL 2022

V období mezi 24. a 27. srpnem 2022 se po roční pauze uskutečnil 24. ročník stavebního veletrhu ExpoCAMACOL. Pravidelně se koná v kolumbijské metropoli Medellínu.

Stavebnímu veletrhu ExpoCAMACOL se podařilo vybudovat si v průběhu let pověst jednoho z nejdůležitějších veletrhů pořádaných v Latinské Americe. Letošního ročníku se zúčastnilo 335 vystavovatelů ze 17 zemí, přičemž mezi zástupci z Evropy byly přítomny pouze Belgie, Německo, Itálie a Česko.

Ilustrační fotografie

Na akci přišlo na 45 tisíc návštěvníků, z toho 1478 jich bylo ze zahraničí, konkrétně pak ze 47 zemí. Přičemž 94 % návštěvníků byli specialisté ze stavebního sektoru a odborné veřejnosti a jen 6 % běžná veřejnost. 

V jednotlivých expozicích byly představeny nejnovější trendy ve stavebních materiálech, koupelnové doplňky, domácí spotřebiče, železárenské výrobky, prefabrikované domy, stavební stroje a těžká technika či i software pro stavební sektor.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

Jedním z vystavovatelů byla i česká společnost Chuděj. Chuděj vyrábí designové odtokové žlaby do koupelen. O české výrobky byl na veletrhu velký zájem a firma navázala důležité kontakty s místními distributory a architekty.

Zahraniční kancelář CzechTrade v Bogotě je připravena pomoci českým exportérům s realizací účasti na veletrzích v Kolumbii. V případě zájmu o více informací ji neváhejte kontaktovat.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: expocamacol.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí