V Kolumbii se zvyšuje úroveň finanční gramotnosti. Víc, než polovina Kolumbijců nakupují přes internet

Dle provedeného průzkumu v 5 zemích Latinské Ameriky společnosti Mercado Pago a Trendsity zjistily, že od března 2020 začalo digitální platební nástroje používat 23 % kolumbijských zákazníků.

Podle zprávy „Vliv fintechů na finanční gramotnost“, kterou vypracovaly společnosti Mercado Pago a Trendsity, se v Kolumbii během pandemie podařilo dosáhnout pokrok v oblasti finanční gramotnosti. Kvůli pandemii byl zaznamenán taky i nárůst prodejů uskutečněných prostřednictvím digitálních kanálů a přes sociální sítě.

Dle provedeného průzkumu v 5 zemích Latinské Ameriky (Brazílie, Mexiko, Argentina, Kolumbie a Chile) společnosti Mercado Pago a Trendsity zjistily, že od března 2020 začalo digitální platební nástroje používat 23 % kolumbijských zákazníků. Dále, podle nejnovější zprávy o elektronickém obchodování v zemi, kterou předložila Kolumbijská komora elektronického obchodu (CCCE), byl ve druhém čtvrtletí roku 2021 zaznamenán 16% nárůst prodejů uskutečněných prostřednictvím digitálních kanálů ve srovnání s údaji za první čtvrtletí tohoto roku.

V Kolumbii se začíná prosazovat taky nákup a prodej prostřednictvím sociálních sítí, přičemž hlavními platformami jsou Facebook, WhatsApp a Instagram. Pokud jde o nejoblíbenější kategorie, v nichž uživatelé nakupují produkty online, průzkum CCCE zjistil, že na prvním místě je oblečení (55 %), následuje kosmetika a kosmetické výrobky (44 %), potraviny a nápoje (29 %) a dekorativní předměty (27 %). Dalším bodem, na který průzkum upozornil, byly způsoby platby. Nejčastějšími formami úhrady tohoto typu nákupu je bankovní převod (61 %), PayPal (41 %) a debetní karta (34 %).

Maria Fernanda Quiñones, předsedkyně CCCE, upozornila, že v souvislosti s elektronickými obchodními modely pořád panuje nedůvěra spotřebitelů. Nutno podotknout, že obchod přes sociální sítě stále generuje největší počet podvodů.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Kolumbie.
Zdroj: portafolio.co
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Kolumbie | Zahraničí