V Londýně se přednášelo o českém tradičním pivu a následně degustovalo

Dne 16. května se uskutečnila akce „Real Bohemian workshop with Czech Master Brewer“ Onen Master Brewer, tedy vrchní sládek, nebyl nikdo jiný, než slavný Jan Kočka, pivní znalec, sommelier, místopředseda svazu minipivovarů a také majitel pivovaru Nomád. Příjemného odpoledne se zúčastnilo na 20 klíčových britských novinářů, kteří se chtěli dozvědět více o českém tradičně vařením pivo a také o fenoménu českého craft piva.

Seminář organizovala britská pobočka agentury CzechTrade ve spolupráci s britským distributorem vysoce kvalitních piv Euroboozer Ltd, který má v záměru poskytnout distribuci celé řady českých piv na rotační bázi. Zlatým hřebem konferenční části bylo právě vystoupení Jana Kočky, který o českém pivu pohovořil originální formou, a které sklidilo dlouhý potlesk.
Následovala řízená degustace opět pod vedením Honzy – ochutnávala se piva z pivovarů Holba, Bohemia Regent, Albrecht, Muflon, Kutná Hora, Břeclav a Cvikov, přičemž cvikovští přijeli své pivo podpořit i osobně, při této příležitosti bylo představeno nově připravené video o tomto tradičním znovuobnoveném pivovaru.
Historicky první objednávka českého tradičního craft piva v podobě šesti palet piva bude vypita během Czech Beer Week (18. – 21.6.2019), konktrétně v rámci řetězce Draft House, který je vlastněn slavným skotským pivovarem Brewdog. Budou se pít piva z pivovarů Kutná Hora, Břeclav, Matuška, Albrecht, Cvikov a Bohemia Regent. Chybět nebudou čeští sládci, kteří budou k dispozici pro zvědavé dotazy obchodních návštěvníků i britských milovníků piva.
Zahraniční kancelář CzechTrade v partnerství s Euroboozer Ltd bude dál prosazovat česká piva ve Spojeném království s cílem učinit z „Real Bohemian Lager“ respektovanou kategorii na tomto náročném, avšak i perspektivním pivním trhu.

Více o chystaném Czech Beer Week zde https://beertoday.co.uk/czech-beer-week-0619/

 

Pravidelné novinky e-mailem