Zdroj: CzechTrade

V Lotyšsku plánují nákup 145 ekologických autobusů za 44,9 milionů eur

V osmi velkých lotyšských městech postupně probíhá výměna autobusů hromadné dopravy za moderní vozidla.

Do konce roku 2023 se plánuje nákup 145 ekologických autobusů pro přepravu cestujících v lotyšských městech Daugavpils, Jelgava, Jēkabpils, Jūrmala, Rēzekne, Riga, Valmiera a Ventspils za celkem 44,9 milionů eur, informuje ministerstvo dopravy.

Ilustrační fotografie

Největší výzvou Lotyšska je v rámci tzv. Zeleného kurzu Evropy „ozelenit“ dopravu, protože vozidla jsou jedním z největších zdrojů oxidu uhličitého (CO2), který vytváří asi čtvrtinu emisí skleníkových plynů v Evropské unii.

V osmi velkých lotyšských městech postupně probíhá výměna autobusů hromadné dopravy za moderní vozidla, která jsou pro cestující pohodlnější a šetrnější k životnímu prostředí. K této obměně vozového parku dochází díky spolufinancování z Fondu soudržnosti EU, který poskytl částku 44,9 milionů eur. Do konce příštího roku bude v Daugavpilsu, Jelgavě, Jēkabpilsu, Jūrmale, Rēzekne, Rize, Valmieře a Ventspilsu zakoupeno celkem 145 moderních a ekologických autobusů.

Jak vypadá mistrovská židle? Přečtěte si o nábytkářské značce Master and Master

Aktuálně je zakoupeno 74 autobusů, dalších 71 autobusů bude pořízeno do konce příštího roku.

Pro dosažení společných evropských zelených cílů se v Lotyšsku rozvíjí udržitelná dopravní infrastruktura a stejně jako v jiných evropských zemích se posiluje železnice jako páteř veřejné dopravy. Pro zajištění mobility občanů po celé republice je vlaková doprava doplněna regionální hromadnou dopravou.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Lotyšsko s působností pro celé Pobaltí.
Zdroj: Dienas Bizness

• Oblasti podnikání: Automobilový průmysl
• Teritorium: Evropa | Lotyšsko | Zahraničí

Doporučujeme