Zdroj: CzechTrade

V Maďarsku vznikne národní telekomunikační firma

Společnost 4iG oznámila velkou transakci, při níž spojila své síly s maďarským státem a převzala maďarské aktivity společnosti Vodafone.

Hodnota transakce činí 715 miliard forintů, přičemž společnost 4iG získá 51 % a maďarský stát 49 % z druhé největší maďarské telekomunikační společnosti.

Ilustrační fotografie

Akvizice společnosti Vodafone Hungary by mohla být největší domácí telekomunikační transakcí za posledních třicet let a znamenalo by zásadní změnu pro maďarský komunikační trh.

Kromě pevných hlasových služeb, internetu, placené televize a digitálního pozemního vysílání by se totiž společnost 4iG stala významným hráčem i v oblasti mobilních telekomunikací a získala by tak klíčovou roli ve všech segmentech odvětví. Vytvořila by se tak skupina informačních a komunikačních společností převážně v maďarském vlastnictví, která by se stala druhým největším operátorem v zemi.

Očekává se, že transakce bude dokončena ještě v roce 2022 po provedení hloubkové kontroly společnosti Vodafone Hungary, podpisu konečné kupní smlouvy a nezbytných regulačních procedur.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Maďarsko.
Zdroj: www.portfolio.hu

• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Evropa | Maďarsko | Zahraničí