V mexickém státě Guerrero roste počet sjezdů a kongresů

Za minulý rok kongresy a sjezdy pořádané v rámci kongresového turismu ve mexickém státě Guerrero přinesly 2,4 bilionu pesos.

Právě zahájený 83. ročník Národního bankovního shromáždění (83. Convención Nacional Bancaria) potvrzuje stát Guerrero (nacházející se v jižní části Mexika), svou sílu jakožto jeden z lídrů kongresové turistiky, a to i přes dopady současné ekonomické situace na místním trhu. Tento typ turismu přilákal v roce 2019 více než 210 000 návštěvníků na 190 kongresech a sjezdech. Vláda státu Guerrero v čele s guvernérem Héctorem Astudillo Floresem, již od počátku svého výkonu ve funkci podporuje turistiku, a zvláště pak kongresovou. 

Národní bankovní shromáždění je organizováno Asociací mexických bank (ABM) a letošním tématem je „Prosperita v digitální éře pro všechny“. Účastnit se bude také prezident Andrés Manuel López Obrador a guvernér státu Héctor Astudillo Flores. Řečníci pozvaní na setkání mexického bankovního sektoru, které se bude konat 12. a 13. března v přístavním městě Acapulco v Guerreru, vynikají svými zkušenostmi v oblasti veřejné bezpečnosti, terorismu, marketingu, a technologií, jako je umělá inteligence ( AI) a virtuální realita.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: Forbes Mexico

Pravidelné novinky e-mailem