V mexickém státě Nuevo León vznikla iniciativa na podporu rozvoje umělé inteligence

V mexickém státě Nuevo León bylo inaugurováno Centrum pro průmyslové inovace a umělou inteligenci (Centro de Innovación Industrial en Inteligencia Artificial CII.IA). Jedná se o první globální, soukromý ekosystém spojující umělou inteligenci s podnikatelským prostředím v Mexiku.

CII.IA má celkem pět partnerů a celkovou investici ve výši 45 milionů pesos. Investice je rozdělena mezi federální vládu, konkrétně tedy Ministerstvo hospodářství a jeho Program pro rozvoj softwaru a inovací PROSOFT, vládu státu Nuevo León, Klustr informačních technologií Monterrey (MITC – Monterrey IT Cluster), Autonomní univerzitu státu Nuevo León (UANL) a Centrum pro matematický výzkum.

Nové centrum bude fungovat pod vedením IT Klastru Monterrey s cílem zvýšit produktivitu, rozvoj nových schopností a optimalizovat podnikatelské činnosti, a to prostřednictvím jedinečné sítě expertů v inovacích. CII.IA nabízí programy rozvoje podnikání, které se snaží firmám a podnikatelům nabídnout finančně dostupné možnosti rozvoje umělé inteligence.

Mexiko je třetím největším exportérem produktů a řešení v oblasti ICT na světě a je také druhým největším příjemcem investic do softwaru v Latinské Americe. Iniciativy typu CII.IA přispívají k rozvoji technologické infrastruktury a vytváření nových vysoce inovativních produktů a služeb. Mexické společnosti za sebou mají již řadu úspěchů, a to zejména v oblasti robotiky, machine learning či expertních systémů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko
Zdroj: 
www.nl.gob.mx
• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Software a ICT služby
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí