Zdroj: CzechTrade

V Mexico City září designová svítidla od českých firem

Maison Diez Company je ambiciózní projekt, který sdružuje nejprestižnější mezinárodní značky dekorativního osvětlení. Díky projektu jsou v hlavním městě Mexika vystavena také svítidla od českých firem Lasvit, Bomma a Brokis.

Společnost Diez Company založili v roce 2006 Gina Diez Barroso a Rodrigo Fernández s cílem stát se prostředníky mezi mexickými spotřebiteli a mezinárodně nejuznávanějšími značkami dekorativního osvětlení. Společnost se v posledních letech rozrostla a stala se měřítkem pro design osvětlení v Mexiku, proto se ji naše zahraniční kancelář CzechTrade Mexiko rozhodla v květnu navštívit.

Ilustrační fotografie

Rodrigo Fernández, ředitel a spoluzakladatel společnosti Diez Company, dal život projektu Maison Diez Company. Ten sdružuje firmy ze sektoru designových svítidel, manažery značek i samotné designéry. Na velkolepém místě v Mexico City jsou vystaveny bohaté instalace, jejichž nedílnou součástí jsou také svítidla českých firem Lasvit, Bomma a Brokis.

O česká dekorativní osvětlení je v Mexiku zájem, což značí nejen přítomnost honosného lustru společnosti Lasvit v jednom z nejluxusnějších hotelů v Mexico City. Lustr prochází několika patry hotelu St. Regis a skládá se z 358 skleněných komponentů vyrobených z ušlechtilého českého skla.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: lasvit.com

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí

Doporučujeme