V Mexiku bude zahájen druhý projekt viaduktu pro spojení měst Mexiko-Toluca

Hodnota projektu výstavby konzolového mostu pro meziměstské železniční spojení se očekává ve výši 93 000 milionů pesos (4,51 miliard dolarů).

Bude se jednat o složitý proces, na kterém budou zastoupení zástupci z různých průmyslných odvětví. Jedná se o stavbu 192 m dlouhého dvojitého konzolového mostu, známého také i jako západní viadukt, který bude sloužit k propojení stanice Vasco de Quiroga ve čtvrti Santa Fe v hlavním městě a 600 m dlouhého zavěšeného mostu spojující trasu Conagua-Manantial.

Práce by měly začít 16. listopadu a podle plánovaných odhadů by měly být hotové už za rok. Sekce jedna a dvě jsou již dokončeny. Aktuální práce budou pokrývat třetí a poslední úsek ve vzdálenosti 58 km, který bude spojovat Mexico City s okresy Cuajimalpa, Santa Fe, Álvaro Obregón, a poté bude pokračovat do města Toluca v Estado de México.

Zúčastněné společnosti musí mít pro posouzení vhodnosti projektu připravený podrobný plán infrastruktury zahrnující studii geometrických a laboratorních podloží včetně odhadovaných nákladů na provoz a stavbu i veškerou technickou podporu.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com 
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí