V Mexiku byla zveřejněna výběrová řízení na výstavbu stanic Mayského vlaku

Odhadované investice do konečných návrhů a projektů 21 hlavních stanic Mayského vlaku budou tvořit 10 miliard amerických dolarů.

Mexiko zadalo více než tucet výběrových řízení na konečné návrhy a projekty 21 hlavních stanic Mayského vlaku v hodnotě 200 miliard pesos (10 miliard amerických dolarů). Předloženy byly dosud pouze tři návrhy.

Národní rada pro cestovní ruch Mexika (Fonatur) představila konečný návrh stanice Nuevo Xcán pro čtvrtý úsek Mayského vlaku ve státě Quintana Roo. Představeny byly také finální návrhy stanic Palenque a Tulum v Chiapasu. Architektonický projekt stanice Palenque navrhla společnost Aidia Studio, stanici v Tulumu pak měla na starosti firma DAFDF Arquitectura y Urbanismo. 

V prosinci Fonatur udělil místním firmám dalších pět zakázek na výkonné projekty pro další stanice. Jedná se o stanice ve státu Tabasco, dvě stanice ve státu Campeche, na Yucatánu a ve státu Quintana Roo. Zbývá však ještě mnoho návrhů stanic. Podle oficiálních zdrojů má projekt Mayského vlaku naplánováno 21 návrhů stanic a 14 zastávek.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: bnamericas.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí