Zdroj: CzechTrade

V Mexiku proběhl jeden z největších leteckých veletrhů. České společnosti nemohly chybět

FAMEX v Mexiku je spolu s chilským veletrhem FIDAE největším veletrhem v Latinské Americe zaměřeným na civilní a vojenské letectví, kosmický průmysl, bezpečnostní a obranný sektor.

V roce 2023 se veletrh FAMEX konal již popáté a letošního ročníku se v šesti pavilonech vojenské letecké základny Santa Lucía představilo více než 690 firem z více než 50 zemí světa. Mezi významné účastníky veletrhu již tradičně patří GE Aviation, Airbus, Bombardier a Safran. Na stánku CzechTrade se veletrhu zúčastnili zástupci českých společností Excalibur International, Retia, Sellier & Bellot, Česká zbrojovka, Evektor a Phonexia.

Ilustrační foto

První den veletrhu byl tradičně zahájen nejvyššími státními představiteli Mexika, konkrétně ministrem zahraničních věcí Mexika. Následovala letecká air show, kde se s letadlem ZLIN Aircraft, české firmy prezentující se na stánku, představil vicemistr světa a mistr Evropy v letecké akrobacii Martin Šonka.

Úvodní den veletrhu byl na českém stánku zahájen networkingovou akcí, podpořenou v rámci projektů ekonomické diplomacie (PROPED), kterou uvedli náměstek Martin Dvořák, velvyslanec Zdeněk Kubánek a mexický generál Celestino Ávila Astudillo. Akce se zúčastnili představitelé vzdušných leteckých sil, prezident a zástupci organizačního týmu veletrhu FAMEX, vedení řízení leteckého provozu, vedení mexické vesmírné agentury a další vysocí představitelé mexické armády a námořnictva.

Více informací k veletrhu FAMEX 2023 najdete na https://www.f-airmexico.com.mx/index.html.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.

• Teritorium: Amerika | Mexiko | Zahraničí

Doporučujeme