Zdroj: CzechTrade

V největších městech v Austrálii se pracovníci vracejí do kanceláří

Město Brisbane zaznamenalo největší procentuální návrat zaměstnanců na svá pracoviště. Naopak v Sydney poklesl o jedno procento a Canberra dokonce o 10 procent.

Úřad monitorující obsazenost budov v Austrálii zveřejnil data potvrzující postupný návrat zaměstnanců zpět do kanceláří.

Ilustrační fotografie

Město Brisbane dle posledního průzkumu obsazenosti kanceláří zaznamenalo největší procentuální návrat pracovníků na svá místa. Obsazenost kanceláří v tomto městě mezi srpnem a zářím narostla z 57 na 70 %. Adelaide pak zaznamenalo nárůst ze 71 na 78 %. Office centra v západním městě Perth pak zaznamenaly 7% nárůst z 69 na 76 %. Jen zanedbatelné polepšení zaznamenalo město Melbourne, které má 41% obsazenost kanceláří oproti 39 % v předchozím čtvrtletí.

Ikonické město Sydney naopak zaznamenalo 1% pokles obsazenosti na 52 %. Hlavní město Austrálie Canberra zaznamenalo dokonce 10% pokles na 54 %.

Jak vypadá mistrovská židle? Přečtěte si o nábytkářské značce Master and Master

Výkonný ředitel úřadu Property Council of Australia Ken Morrison situaci okomentoval pozitivně a pomalejší návrat pracovníků ve městech Melbourne a Sydney odůvodnil rozsáhlými lockdowny, kterým tato dvě města během pandemie čelila.

Průzkum také zjistil, že významný vliv na obsazenost kanceláří má tlak pracovníků na větší flexibilitu a práci z domu. Přes 80 % dotázaných to uvedlo jako jeden z důvodů na současnou obsazenost. Naopak obavy o zdraví se již vytrácejí a pouze 4 % dotázaných je zmínilo jako důvod pro práci z domu. Ještě před třemi měsíci se ale nákazy covidem-19 obávalo 30 % dotázaných.

Ken Morrison věří, že s teplým počasím a ustupujícím omicronem lze v následujících měsících očekávat pokračující trend návratu zaměstnanců na svá pracoviště.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie. 
Zdroj: www.businessnewsaustralia.com

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Obchod

Doporučujeme