Zdroj: CzechTrade

V německých podnicích se zlepšuje nálada

Z průzkumu německého institutu pro výzkum trhu lfo vyplývá, že se situace v německých podnicích začíná zlepšovat. V nadcházejícím období očekávají lepší hospodářské výsledky.

Podle nedávného průzkumu je patrné, že se situace v německých podnicích pomalu zlepšuje. Podniky začínají mít větší důvěru v ekonomickou situaci a očekávají lepší výsledky v šesti měsících. Průzkum provedl německý institut pro výzkum trhu lfo a podle výsledků se ukázalo, že index nálady v německých podnicích stoupl z 91,1 bodu v únoru na 93,3 bodu v březnu. To ukazuje, že se situace pomalu zlepšuje a podniky očekávají pozitivní vývoj. 

Ilustrační fotografie

Index významně vzrostl zejména v klíčových odvětvích, jako jsou automobilový, chemický, elektrotechnický průmysl a strojírenství. Očekávání v sektoru služeb se také vyvíjí lépe, než se předpokládalo. Index očekávání vzrostl na nejvyšší hodnotu od února 2022. Naopak v maloobchodě má řada firem k vývoji v nadcházejících měsících odlišná očekávání.

Ekonomové se v názoru na očekávání firem rozcházejí. Výzkumníci lfo nesdílí pozitivní pohled na vývoj v nadcházejícím období s Kieler institut pro světovou ekonomiku (lfW). Institut předpovídá růst HDP o 0,2 procenta ke konci druhého kvartálu roku 2023. Mnoho firem, dalších velkých institutů a německé Rady ekonomických expertů se přiklánějí k prognóze IfW.

Vypracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Německo.
Zdroj: Spiegel.de

• Oblasti podnikání: Obchod | Průmysl | Služby
• Teritorium: Evropa | Německo | Zahraničí

Doporučujeme