Zdroj: CzechTrade

V Paříži pokračuje stávka popelářů

V neděli večer 26. března 2023 nebylo v hlavním městě Francie svezeno 7 828 tun odpadu.

Generální konfederace práce podala oznámení o stávce popelářů svozové společnosti Derichebourg, která sídlí v La Courneuve (Seine-Saint-Denis), avšak podle informace prezidenta společnosti Thomase Derichebourg zaměstnanci nastoupili v pondělí ráno do práce. Tým z Derichebourgu se sice připojil k mobilizaci proti důchodové reformě, ale stejně jako jeho kolegové z města Paříže požaduje také zvýšení mezd až o 15 % a uznání náročnosti své práce.

Ilustrační fotografie

Jestliže se na jedné straně zdálo, že se situace zhoršuje, na straně druhé se mírně zlepšuje zrušením stávky u dalšího soukromého poskytovatele služeb, společnosti Pizzorno, která má na starosti svoz pouze v 15. obvodu. Společnost oznámila, že podepsala se zástupci odborů protokol o ukončení stávky kvůli výpovědi podané 27. února.

Za necelých 24 hodin bylo v ulicích největší městské čtvrti hlavního města sesbíráno více než 300 tun odpadu z celkových 1 000 tun. V neděli byly některé chodníky stále zavaleny odpadky, ale situace se zjevně zlepšuje a do konce týdne se vrátí k normálu.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Francie.
Zdroj: lesechos.fr

• Oblasti podnikání: Ostatní
• Teritorium: Evropa | Francie | Zahraničí