V prestižním žebříčku Deloitte zabodovaly dvě rumunské společnosti

V žebříčku technologických společnost Fast 50 v regionu CE, který sestavuje každoročně společnost Deloitte se umístily společnosti Druid a FintechOS.

Rumunský startup Druid, který se specializuje na vývoj inteligentních virtuálních asistentů věnovaných komplexním podnikovým procesům, je technologickou společností s nejrychlejším přirozeným růstem ve střední Evropě (CE) za poslední tři roky.
S tempem růstu 6753 % je Druid na prvním místě z 25 startupů v kategorii Growth Stars, která zahrnuje nejrychleji rostoucí společnosti v letech 2018 až 2020.

Ilustrační fotografie

FintechOS, rumunský startup, který vyvíjí digitální řešení pro finanční průmysl, je také jednou z nejrychleji rostoucích společností ve střední Evropě a je na 16. místě v kategorii Growth Stars s tempem růstu 715 %.

Tři další rumunské společnosti Gama IT, Tapptitude Apps a Wave Studio, byly oceněny v programu Deloitte 2021 CE Technology Fast 50 cenou Impact Star Award, která oceňuje začínající firmy za úspěšné propojování produktů a služeb s pozitivním dopadem na společnost, podnikání a inovativnost. , prostředí a rozmanitost.

Gama IT se specializuje na vývoj a implementaci komplexních IT řešení v oblastech, jako jsou zdravotnictví (nemocnice, kliniky, laboratoře), veterinární zdraví a bezpečnost potravin. Tapptitude Apps poskytuje služby pro návrh a vývoj aplikací pro každou fázi mobilního projektu a Wave Studio se zaměřuje na vývoj mobilních aplikací a vytvořilo první animovanou klávesnici na Google Play.

Letošnímu programu, nyní ve svém 22. ročníku, dominují softwarové společnosti (33 položek), následuje hardware (5), média a zábava (4), fintech (3), zdravotnictví a vědy o živé přírodě (3) a komunikace (2).

Aby byly společnosti považovány za způsobilé pro hlavní kategorii žebříčku CE Technology Fast 50, musely splnit několik finančních kritérií, včetně toho, že v prvních třech letech 2017-2019 vykázaly roční provozní výnosy v minimální výši 50 000 eur a v roce 2020 alespoň 100 000 eur. Musí mít také sídlo ve střední Evropě a vlastnit duševní vlastnictví nebo vlastní technologii.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Rumunsko.‘
Zdroj: Romania Insider

• Oblasti podnikání: E-commerce | Software a ICT služby
• Teritorium: Evropa | Rumunsko | Zahraničí