V Salvadoru začíná výstavba velkého technologického parku Altius Tech

Salvadorská skupina Aristos a kostarická společnost Codisa položily první kámen technologického parku Altius Tech Park, který bude vystavěn v Ciudad Arce v Salvadoru.

Altius Tech Park bude komplexem osmi budov s celkovou produkční plochou 46 000 metrů čtverečních a bude mít infrastrukturu s kapacitou až 5000 pracovních míst.

Ilustrační fotografie

Velký technologický park vzniká v Ciudad Arce, obci vzdálené 25 km severozápadně od hlavního města, jako odpověď na poptávku po pracovních prostorech pro místní i zahraniční společnosti související s technologiemi.

Celý projekt mají na starosti salvadorská skupina Aristos a specializovaná technologická firma Codisa z Kostariky. Codisa je průkopníkem ve vývozu softwaru v Kostarice a na technologické parky se soustředí již 20 let. Grupo Aristos se ve své realitní pobočce také již více než 25 let specializuje na rozvoj průmyslových parků a zón.

Jihoameričané jsou posedlí krásou. Investují do ní navzdory krizi

První fází projektu technologického parku je výstavba komerčního datového centra Data Trust, do kterého společnosti investovaly 30 milionů dolarů. Tento nový projekt se plánuje více než dva roky a bude největším certifikovaným komerčním datovým centrem v zemi a druhým největším v regionu Střední Ameriky. Bude zde dostatek prostoru pro umístění 21 datových místností s přibližně 17 tisíci připojených serverů. Očekává se, že datové centrum bude dokončeno ve třetím čtvrtletí roku 2022.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko.
Zdroj: eleconomista.net

• Teritorium: Amerika | Kostarika | Salvador | Zahraničí