V Santiagu de Chile začaly jezdit první elektrické taxíky

Program má za cíl podpořit 100% využívání elektrických taxíků ve městě.

Díky vládnímu programu Mi Taxi Eléctrico, který zaštiťuje ministerstvo energetiky, se v posledním červencovém týdnu do oběhu dostalo 50 elektrických vozidel taxi označených zelenou střechou, které budou nyní jezdit ulicemi hlavního města. Tyto nové taxíky by do budoucna měly nahradit klasické, se žlutou střechou, které aktuálně fungují v celém metropolitním regionu. Program má za cíl podpořit 100% využívání elektrických taxíků ve městě.

Mi Taxi Eléctrico je taktéž velmi odvážnou iniciativou, co se týče zlepšení dopravy spojené s ochranou životního prostředí. Elektromobilita je nyní velkým mezinárodním tématem, ke kterému se Chile aktivně přidává. Ve veřejné hromadné dopravě hlavního města je již v provozu 32 % elektrických autobusů. Tím se Chile stalo první zemí s touto implementací v celém latinskoamerickém regionu.

Zavedením elektrických taxíků Chile nejen zlepšuje ekonomické a technologické podmínky v zemi, ale také se stále více přibližuje strategickému plánu mít veškerou veřejnou dopravu 100% elektrickou do roku 2040. Elektrické vozy nebudou nasazovány jen v metropolitním regionu hlavního města, ale s jejich implementací se počítá také v regionech Valparaíso, Aysén a Los Ríos. Nové taxíky jsou spolufinancovány ve výši 8 milionů CLP (cca 240 tisíc korun), tato spoluúčast zahrnuje nákup samotného vozidla, nákup a instalaci nabíjecí stanice a monitoring automobilu po dobu jednoho roku.

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Chile.Zdroj: Gobierno de Chile
• Témata: Ekonomika ve světě
• Teritorium: Amerika | Chile | Zahraničí