Zdroj: CzechTrade

V severním Srbsku vznikne solární park. Výkon bude mít 90 MW

Francouzský investor si v součinnosti se zastupitelstvem obce Čoka, která leží v severním Srbsku blízko hranice s Rumunskem, objednal vypracování studie územního plánu, který bude zahrnovat i výstavbu solární elektrárny v katastru obce.

Francouzská společnost Initiatives et Energies Locales (IEL), která výstavbu solární elektrárny na území obce Čoka iniciovala, uvádí, že plánované zařízení se bude rozkládat na ploše přibližně 100 hektarů v bezprostřední blízkosti srbsko-rumunských hranic. Kromě zpracování studie územního plánu bude do šesti měsíců od zadání zpracována také zpráva o vyhodnocení dopadů na životní prostředí. V plánu je rovněž vybudování doprovodné infrastruktury pro provoz solární elektrárny. 

Ilustrační fotografie

Společnost IEL se sídlem v bretaňském Saint-Brieuc je rovněž aktivní v přípravě větrné elektrárny Bašaid, která má vzniknout v blízkosti města Kikinda, rovněž v severním Srbsku. Předpokládaný instalovaný výkon 15 větrníků má být 85 MW a hodnota tohoto projektu je odhadována na 120 milionů eur. IEL je rovněž zmiňována v projektu týkajícím se geotermální energie, který byl podepsán v roce 2019 při oficiální návštěvě francouzského prezidenta Emmanuela Macrona v Srbsku.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Srbsko.
Zdroj: balkangreenenergynews.com

• Teritorium: Evropa | Srbsko | Zahraničí
• Oblasti podnikání: Energetika | Investice

Doporučujeme