Zdroj: CzechTrade

V Taldykorganu v Kazachstánu byl spuštěn závod na výrobu plynových bloků

V průmyslové zóně Taldykorgan začíná výroba plynových cihel. Celková investice do projektu činila 200 milionů tenge, v závodě bylo vytvořeno 30 pracovních míst.

Společnost plánuje zvýšit kapacitu podniku na 1,5 milionu produktů ročně. Podle Iriny Khan, vedoucí závodu BARS TECHNOLODGIES, jde o druhý podnik, který společnost otevřela v průmyslové zóně Taldykorgan.

Ilustrační fotografie

„Naše první betonárna úspěšně funguje od roku 2017. Vyrábí 200 metrů krychlových betonu za hodinu. Společnost zaměstnává 40 lidí. Výstavba závodu plynových bloků byla pokračováním společného podnikatelského projektu. Zatím zaměstnáváme 30 lidí, s nárůstem objemů plánujeme zaměstnat 80 lidí a zvýšit objem investic na 800 milionů tenge,“ uvedla Khan.

V rámci státní podpory byl na území průmyslové zóny vyčleněn pozemek s veškerou potřebnou inženýrskou infrastrukturou pro výstavbu podniku, závod je napojen na zemní plyn. Firma již přijímá první zakázky, nyní se kvalitní stěnové tvárnice vyráběné v novém závodě používají při výstavbě bytového domu v krajském centru.

Zdroj: Centrum obchodní informace kapitál, www.kapital.kz
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Kazachstán.

• Témata: Ekonomika ve světě
• Oblasti podnikání: Stavebnictví a stavební materiály
• Teritorium: Asie | Kazachstán | Zahraničí